Chalkboardart je dnes respektovanou samostatnou uměleckou disciplinou

Chalkboardart

Malý příspěvek Galerie čokolády k malebnosti starého Tábora

 
 

Dělat reklamu v oblasti historické části každého města, je tak trochu tanec mezi vejci.

Většina lidí toto řeší (nebo vůbec neřeší) s ohledem na to, ‚co na to řeknou památkáři‘. My, kteří máme vztah k umění a řekněme historickým hodnotám, máme většího strašáka, než jsou úředníci odboru památek, se svými předpisy a pokutami: vlastní svědomí a cit :).

O tom, že se žádný podnik neobejde bez reklamy, není potřeba nikoho přesvědčovat a že se špatná reklama obrátí proti jejímu předmětu, je také každému, kdo má ‚nějakou‘ zkušenost, jasné.

Často mi lidé říkají: „Máte to tu úžasné, jste tak šikovná, ale jste tady zastrčená, nikdo o vás neví…“
Ano, je to pravda, Špitálská ulice nepatří mezi nejfrekventovanější ulice Starého města, na náměstí mi úředníci města umístit jakoukoli reklamu nedovolí, do Pražské ulice Galerii čokolády nepřestěhuji, o dotace EU na všelijaké rozvoje, abych si zaplatila masívní reklamu ve všech médiích, si neřeknu (nepovažuji to za slušné a nechci se nechat svazovat ještě evropskými byrokraty), takže kromě výborných referencí spokojených zákazníků a milých návštěvníků, musím myslet také na vnější prezentaci.

Provozovatelé „krámků“ i v dávno minulých dobách to tu museli dělat, neměli tiskárny a jiné vymoženosti dnešní doby. Měli tabule a křídy. A snažili se.

„Křídová tabule“, jako reklamní fenomén je dnes na Západě běžně uznávanou samostatnou uměleckou disciplínou, takže k mému podniku tento způsob reklamy patří.

Takovou tabuli není jednoduché napsat. Je to práce na jednu i více hodin, ale o to je i efekt větší. Tabule kreslíme nové zhruba jednou za týden, dva a podle příležitostí. Ráda bych, aby se k nám připojili i ostatní živnostníci v okolí, protože ošklivé reklamy je na Starém městě opravdu MOC…

Album fotek našich Chalkboardart na stránce Galerie čokolády na Facebooku
 
Originální táborský suvenýr V Galerii čokolády je místo pro jeden kočárek V Táboře jsme výhradním prodejcem čokolády AJALA V Galerii čokolády zakoupíte čokoládové nugety pro přípravu lahodného nápoje Výklad o historii čokolády, pěstování kakaa a výrobě čokolády Promiňte, pejsci do Galerie čokolády ‚po vlastních‘ nesmějí… Poslední sousto svačinky dojezte, než vstoupíte :) Pro značku fértrejdové kávy PURO jsme v Táboře výhradním partnerem. Chcete-li si u nás fotit, můžete, bez stativu a jen pro soukromou potřebu. Objekt Galerie čokolády je monitorován kamerami.
 

 

KONTAKTY

  Dotazy: 737 366 725

  Zakázky a kurzy (včetně Čokohrátek):
  601 157 671

  Než zavoláte:

 • Otevřeno je 10—18 hod. každý den.
 • Na Čokohrátky se nemusíte objednávat,
  rovnou přijďte :). (Neplatí pro větší skupiny.)
 • Vstupné je dobrovolné
 

Naši partneři:

 
Sochy kakaových plodů v expozici Český „čokoládový“ šperk ve společnosti imitací roksů Pokušení ovocných chutí.
Šperky, Renata Batrůňková—Mojžíšová
Sochy, Sebastian Baldrian—Lomenski
 

Nahoru