bg_pravda-o-cokolade_01.jpg, 544kB

Čokoláda jako inspirace

Nabízím moderované návštěvy a kreativní kurzy

 
Plody kakaovníku – magnetky HAGIA, jako čokoláda… Kouzelná čokoláda – přívěsky na dekolt, jako z čokolády… Čokoméďa – Filcovinky z Galerie čokolády, kreativní sada pro děti…
 

Sledujte program
(nahoře v menu jsou odkazy na jednotlivé měsíce)

Náplň pro sekci Čokopárty připravujeme. Sledujte tuto a další příslušné stránky, máte-li zájem.

Návštěvu takové skupiny dětí můžete domluvit předem, uspořádáme ji mimo program. Více informací je ZDE.

Čokoláda je opravdu velmi inspirativní objekt a já jsem si z ní v průběhu času vytvořila svou vlastní, speciální disciplinu.

Samozřejmě, že většinu tvůrčích postupů, složení materiálů a podobně – dlouho jsem pracovala na jejich nalezení – pečlivě tajím a chráním před zneužitím, ale jsou i takové, se kterými nemám problém inspirovat k tvorbě i přátele.

V průběhu roku pořádám řadu kreativních kurzů pro zájemce z řad dětí i dospělých.

Kdo již trochu zná poslání Galerie čokolády, ví, že se tady nedočká tvoření z pravé čokolády. To ostatně nikde. Ti, kteří něco takového pořádají, samozřejmě, skutečnou čokoládu nepoužívají. Takovou zábavu by nikdo nezaplatil; jde jen o kakaem a barvivy více či méně obarvenou hmotu z tuku a cukru. My jsme prostě přesvědčeni, že čokoláda je vzácnost, skutečná čokoláda není právě laciná a tudíž nelze považovat za hračku. Používání různých náhražek je stejně problematické, takže v duchu své filosofie, pracujeme s materiály, které mohou čokoládu blíže či vzdáleněji připomínat a s dětmi si prostě na čokoládu a jiné dobroty hrajeme. Maminky ocení, že se děti neušpiní, pobaví se neméně a nehrozí jim ani ztloustnutí :).

Pro děti je nabídka širší: každý den se v Galerii čokolády odehrávají Čokohrátky. Zatím sporadicky, cca dvakrát do měsíce pořádám čokopárty, což jsou schůzky společnosti dospělých, nebo dospívající mládeže, v Galerii čokolády, také zpravidla s účelem předávání zkušeností v oblasti tvoření.

I mimo tyto termíny, je možno požádat o uspořádání kurzů pro děti i dospělé, pro jednotlivé skupiny více či méně organizované. Konkrétní nabídka školám a spolkům zaměřeným na moderování volného času dětí je ZDE.

Navíc, speciálně pro děti vyvíjíme kreativní sady – Filcovinky, jež jsou inspirující pro vývoj kreativního myšlení i výtvarné zručnosti.

 
Originální táborský suvenýr V Galerii čokolády je místo pro jeden kočárek V Táboře jsme výhradním prodejcem čokolády AJALA V Galerii čokolády zakoupíte čokoládové nugety pro přípravu lahodného nápoje Výklad o historii čokolády, pěstování kakaa a výrobě čokolády Promiňte, pejsci do Galerie čokolády ‚po vlastních‘ nesmějí… Poslední sousto svačinky dojezte, než vstoupíte :) Pro značku fértrejdové kávy PURO jsme v Táboře výhradním partnerem. Chcete-li si u nás fotit, můžete, bez stativu a jen pro soukromou potřebu. Objekt Galerie čokolády je monitorován kamerami.
 

 

KONTAKTY

  Dotazy: 737 366 725

  Zakázky a kurzy (včetně Čokohrátek):
  601 157 671

  Než zavoláte:

 • Otevřeno je 10—18 hod. každý den.
 • Na Čokohrátky se nemusíte objednávat,
  rovnou přijďte :). (Neplatí pro větší skupiny.)
 • Vstupné je dobrovolné
 

Naši partneři:

 
Sochy kakaových plodů v expozici Český „čokoládový“ šperk ve společnosti imitací roksů Pokušení ovocných chutí.
Šperky, Renata Batrůňková—Mojžíšová
Sochy, Sebastian Baldrian—Lomenski
 

Nahoru