Galerie čokolády ve Špitálské ulici

Dílnička pod věží

„Cukrárnička“ U Kouzelné pralinky a Krejčovna u anděla v jednom…

 
I za ten malý koutek ve středověké rakevně jsem byla vděčná :) Stěhování a zabydlování se den před Táborskými setkáními, se neobešlo bez přípitku… Mým polypralinkám na vchodu neodolal žádný kolemjdoucí a brzy se zde dveře netrhly…
 
I za ten malý koutek ve středověké rakevně jsem byla vděčná :)
Stěhování a zabydlování se den před Táborskými setkáními, se neobešlo bez přípitku…
Mým polypralinkám na vchodu neodolal žádný kolemjdoucí a brzy se zde dveře netrhly…
 
Dílnička pod věží – 12. 9. 2014—13. 11. 2014

Krátkou epizodou v mém snažení o prezentaci své tvorby v Táboře, kde jsem doma, byla Dílnička pod věží. V září v 2014 mi paní Průchová bez rozpakování a štědře nabídla útočiště v jejím čerstvě nabytém nájmu ve staré rakevně na Žižkově náměstí. Ona tam bezmála před měsícem začala provozovat svou krejčovskou dílnu.

Dílnička pod věží – 12. 9. 2014—13. 11. 2014

Dohodli jsme se na partnerství ve sdílení nájmu. Objekt, aby název nepotlačoval ani jednu z partnerek, jsme ‚pokřtili‘ Dílnička pod věží s podtituly Krejčovna u anděla – Renata Průchová a „Cukrárnička“ U Kouzelné pralinky – Renata Bartůňková.

Dříve však, než jsme vůbec stihli ústní dohodu stvrdit písemnou smlouvou, pronajímatel – ředitel Husitského muzea nám sdělil, že „přehodnotil svůj záměr o využití objektu i souhlas s konceptem“, na nemž jsme se dohodly a rozhodl se zde vybudovat expozici „Historie krejčoviny v Táboře“. Z toho důvodu jsem se musela ze dne na den vystěhovat.

Navzdory tomu, že se za dva měsíce mého působení Dílnička pod věží stala vyhledávanou aktrakcí místních i turistů a středověká rakevna se díky tomu stala cílem častých návštěv pro nákupy originálních dárků, jsem rázem přišla o vánoční a další trh a mé investice byly zmařeny, pokud jde o můj projekt. Byla to tedy značná ztráta a samozřejmě i další zklamání. Ostatně, ‚Muzeum krejčoviny‘ zde dodnes není, takže skutečný důvod byl pravděpodobně jiný…

Nicméně, i ta krátká zkušenost pro mě měla velikou hodnotu a spíše pozitivní efekt. Upevnila jsem si sebevědomí a přesvědčení o tom, že můj projekt je výjimečný a životaschopný, což se ostatně mělo potvrdit během následujícího roku již v Galerii čokolády… :)

 
Originální táborský suvenýr V Galerii čokolády je místo pro jeden kočárek V Táboře jsme výhradním prodejcem čokolády AJALA V Galerii čokolády zakoupíte čokoládové nugety pro přípravu lahodného nápoje Výklad o historii čokolády, pěstování kakaa a výrobě čokolády Promiňte, pejsci do Galerie čokolády ‚po vlastních‘ nesmějí… Poslední sousto svačinky dojezte, než vstoupíte :) Pro značku fértrejdové kávy PURO jsme v Táboře výhradním partnerem. Chcete-li si u nás fotit, můžete, bez stativu a jen pro soukromou potřebu. Objekt Galerie čokolády je monitorován kamerami.
 

 

KONTAKTY

  Dotazy: 737 366 725

  Zakázky a kurzy (včetně Čokohrátek):
  601 157 671

  Než zavoláte:

 • Otevřeno je 10—18 hod. každý den.
 • Na Čokohrátky se nemusíte objednávat,
  rovnou přijďte :). (Neplatí pro větší skupiny.)
 • Vstupné je dobrovolné
 

Naši partneři:

 
Sochy kakaových plodů v expozici Český „čokoládový“ šperk ve společnosti imitací roksů Pokušení ovocných chutí.
Šperky, Renata Batrůňková—Mojžíšová
Sochy, Sebastian Baldrian—Lomenski
 

Nahoru