Galerie čokolády pro děti

Pro děti

ilustrace_kakaovi-skritci.png, 232kB

Čokohrátky denně 11—18 hod.        
Autorská čtení
čokoládových pohádek…

Galerie čokolády je i pohádkový ráj pro dětičky

  Čokohrátky jsou:

  kreativní kurzy pro děti

 • Pro děvčata i chlapce
 • Rychlé
 • Levné
 • Čisté
 • Zábavné
 • Inspirují k daší tvorbě
 • Pro každý věk již od 4 let

Pro Autorské čtení i Čokohrátky máme 10 míst k sezení. Je možno mírně navýšit. Pro větší skupiny doporučujeme rozdělení a vystřídání. Např. 1 skupinka do podzemí, či muzea, druhá skupinka na čtení, či Čokohrátky. A naopak…

Návštěvu takové skupiny dětí můžete domluvit předem, uspořádáme ji i mimo program.
ilustrace_bobanek-z-petibobu.png, 93kB

Školám, školkám, příměstským táborům a jiným organizovaným skupinám dětí s dospělým doprovodem nabízím moderované návštěvy. Děti dostanou výklad o historii čokolády, pěstování kakaa a výrobě čokolády…

Čokohrátky

Kreativní kurzy pro děti. V duchu filosofie Galerie čokolády dětem nabízím jiný pohled na čokoládu: Skutečná čokoláda není hrouda tuku a cukru, nezdravá a dětskému organismu neprospěšná „pochoutka“ pocházející od fialové kravičky.

Skutečná čokoláda je energeticky i jinak hodnotný, ale i nákladný produkt, který se nejí denně a „jako chleba“. Je to vzácnost, a za většinou produkce čokolády na trhu často stojí tvrdá práce také dětských otroků.

Proto čokoládu nelze považovat ani za hračku. Kromě důrazu na hygienu, tedy i z tohoto důvodu v Galerii čokolády, když tvoříme, používáme tradiční výtvarné techniky a materiály, zejména plsť, různě barevnou a hrajeme si tak ‚na čokolády, perník, marcipán…‘

Kurzy jsou rychlé a čisté. Podle zručnosti dítěte mohou trvat 10—30 minut a nepoužíváme ani klasická lepidla ani tavné pistole. Dětem tedy nehrozí ani popálení, ani ušpinění svršků či rukou.

Čokohrátky v Galerii čokolády jsou ideální pro zpestření výletu do Tábora, třeba vedle návštěvy táborského podzemí či Muzea husitského hnutí.

O Čokohrátkách více přečtete zde.


Autorská čtení našich pohádek

ilustrace_teta-ze-stokravy_01.png, 388kB

Titulní ilustrace k Vyprávění tety ze Štokravy

Pohádky na čokoládové téma píše a čte dětem můj manžel. Jeho pohádky jsou laskavé, poučné místy lehce žertovné, snaží se přimět děti o věcech zůčastněně přemýšlet, ne se jenom bavit. Přesto jsou lehce stravitelné a děti se u nich nenudí.

Pro starší děti a mládež je k dispozici fantasy román Adam Lowenstein, Vánoční příběh. O pražském chlapci, který byl vybrán k boji se zlem, plný tajemna a napětí…

Vstupné na autorské čtení 40 Kč za osobu.

Čtení i Čokohrátky v Galerii čokolády jsou ideální pro zpestření výletu do Tábora, třeba vedle návštěvy táborského podzemí či Muzea husitského hnutí. Délka čtení individuální (možno dohodnout) – kapitola 30—40 minut.

 
Originální táborský suvenýr V Galerii čokolády je místo pro jeden kočárek V Táboře jsme výhradním prodejcem čokolády AJALA V Galerii čokolády zakoupíte čokoládové nugety pro přípravu lahodného nápoje Výklad o historii čokolády, pěstování kakaa a výrobě čokolády Promiňte, pejsci do Galerie čokolády ‚po vlastních‘ nesmějí… Poslední sousto svačinky dojezte, než vstoupíte :) Pro značku fértrejdové kávy PURO jsme v Táboře výhradním partnerem. Chcete-li si u nás fotit, můžete, bez stativu a jen pro soukromou potřebu. Objekt Galerie čokolády je monitorován kamerami.
 

 

KONTAKTY

  Dotazy: 737 366 725

  Zakázky a kurzy (včetně Čokohrátek):
  601 157 671

  Než zavoláte:

 • Otevřeno je 10—18 hod. každý den.
 • Na Čokohrátky se nemusíte objednávat,
  rovnou přijďte :). (Neplatí pro větší skupiny.)
 • Vstupné je dobrovolné
 

Naši partneři:

 
Sochy kakaových plodů v expozici Český „čokoládový“ šperk ve společnosti imitací roksů Pokušení ovocných chutí.
Šperky, Renata Batrůňková—Mojžíšová
Sochy, Sebastian Baldrian—Lomenski
 

Nahoru